Kundel przydrożny

Tytuł może trochę zmylić, ale pragnę opowiedzieć (i polecić) o dość nietypowym serialu, który od dłuższego czasu (no od czasu pierwszego odcinka tj. 3 września br., a więc już dobry miesiąc temu) mnie intrygował. Wciąż brakowało mi czasu, by przysiąść i obejrzeć. Jak się okazuje odcinki nie są długie, bo trwają prawie 7 minut, ale za to są bardzo wartościowe. Ten mini - serial to dzieło pewnego dominikanina, który w Kundlu przydrożnym komentuje fragmenty z Biblii, które nie są tak dobrze znane, a równie wartościowe, a może nawet bardziej, niż te, które znamy tak doskonale (klikając w poniższy obrazek, przeniesiecie się na stronę o. Adama Szustka OP - taki sam obrazek znajduję się po lewej stronie, również za jego pomocą możecie się przenieść na tę stronę)

W każdym odcinku o. Adam Szustak opowiada o innym fragmencie odnosząc to do współczesnego życia, do trudności, które spotykają współczesnego człowieka, który przecież sam tu na Ziemi nie jest. O. Adam Szustak mówi o dwóch przewodnikach, których Bóg powierzył każdemu człowiekowi w momencie stworzenia. Jednym bardziej przyziemnym, drugim bardziej niebiańskim. Kundel przydrożny to podróż, która na pewno odmieni nasze życie. Dla mnie osobiście odcinki Kundla przydrożnego to element motywacji do głębszego (i częstszego) zagłębiania się w lekturę Pisma Świętego i to niekoniecznie znanych i po stokroć czytanych fragmentów, ale właśnie tych, których jeszcze nie znam. W żaden inny sposób nie poznamy lepiej Pana Boga, aniżeli poprzez lekturę Jego słów. To słowo daje życie, życie daje słowo.

Odcinki Kundla Przydrożnego znaleźć można klikając w poniższy obrazek:
Taki serial, który otwiera nasze wnętrze na Boga i uświadamia nam naszą niedoskonałość, teraz w Roku Wiary, szczególnie wydaje się być dość dobrym pomysłem, o. Szustak opowiada językiem zrozumiałym zarówno dla młodego odbiorcy jak i tego troszkę starszego.Dlatego też jeśli chcesz to obejrzyj Kundla Przydrożnego i odmień swoje życie. Wygospodarowanie tych 7 minut nie jest wcale takie trudne, trzeba jedynie chcieć.

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? /Rz 8, 31/
Komentarze

Popularne posty