H.Coben - Bez skrupułów

Na półce stoją trzy książki Harlana Cobena, postanowiłam w końcu je przeczytać. Nie bardzo wiedząc, którą wybrać pokierowałam się kolorem okładki i wybrałam Bez skrupułów.

Początkowo książka niezwykle mnie nudziła, jednak chciałam dać jej szansę. Przy 150 stronie akcja nieco się ożywiła i przyjemniej czytało się  powieść Cobena. Już teraz powiem, że zakończenie książki zupełnie mnie zaskoczyło, nie spodziewałam się takiego rozwoju zdarzeń.

Bez skrupułów rozpoczyna się w chwili, gdy do agenta sportowego Myrona Bolitara dzwoni jego klient, który ma podpisać ważny dla niego kontrakt, mówi mu, że dostał gazetę pornograficzną ze zdjęciem jego zaginionej narzeczonej. W tym samym czasie zgłasza się do Myrona jego była dziewczyna, a tym samym siostra zaginionej, prosi, aby jeszcze raz zbadał sprawę zaginięcia jej siostry, a tym samym znalazł powiązanie zaginięcia Kathy z śmiercią ich ojca. Myron dokonuje wielu zaskakujących odkryć, które okazują się być szokujące dla całej rodziny Culverów.

Przez prawie połowę książki bardzo się nudziłam i miałam kilkakrotnie myśli, by oddać ją na półkę, ale tego nie zrobiłam, teraz nie mam czego żałować, w ostateczności książka mi się spodobała i z przyjemnością usiądę nad dwiema pozostałymi powieściami Harlana Cobena. W moim przekładzie niesamowicie drażniły tłumaczenia nazw własnych na język polski, może komuś innemu, by to nie przeszkadzało, ale ja osobiście nie lubię niepotrzebnych tłumaczeń nazw zespołów czy klubów. Sam język jakim posługuje się Coben w swojej książce był dla mnie nieco ciężkawy, ale fabuła niezmiernie mi się podobała, co zastąpiło nie przypasowanie językowe.

Bez skrupułów określiłabym jako thriller, który miał odpowiednio rozwijającą się akcję, ale nie była to książka idealna na rozpoczęcie wakacji. Przy książce trzymał mnie główny bohater, gdyż od samego początku wzbudził moje zaufanie, a sposób w jaki starał się rozwiązać powierzone mu zadanie niesamowicie mi się podobało. Nie potrafię jednak jednoznacznie ocenić tej książki, z powodu ciężkiego dla mnie początku.Komentarze

Popularne posty