Cudowne dziecko (2007)

Źródło: filmweb.pl
Tytuł oryginalny: August Rush
Gatunek: dramat, muzyczny
Rok premiery: 2007
Produkcja: USA
Scenariusz: James V. Hart, Nick Castle
Reżyseria: Kirsten Sheridan

Ten film oglądałam po raz drugi, ale jest on dla mnie tak niesamowicie piękny, że mogę oglądać setki razy.

August Rush opowiada historię niezwykłego chłopca (Freddie Highmore), który okazuje się być geniuszem muzycznym. Słyszy on wydobywającą się we wszystkich muzykę. Na ulicy trafia na chłopca grającego w parku na gitarze, ten zaprowadza go do niejakiego Czarodzieja (Robin Williams), który pragnie wziąć pod skrzydła utalentowanego Ewana, którego nazywa August Rush. Chłopiec jednak ucieka od Czarodzieja i trafia do szkoły Juliarda, gdzie komponuje muzykę, a także poznaje jej tajniki. Ma okazję on zagrać koncert, pragnie on również odnaleźć swoich rodziców (Keri Russell/Johnatan Rhys Mayers) i wierzy, że uda mu się właśnie przez muzykę, wierzy, że rodzice go usłyszą.

Jest to film pełen muzyki i nadziei. Historia chłopca, który pragnie odnaleźć swoich rodziców, którzy przypadkowo się spotkali, odziedziczył po nich talent muzyczny i próbuje go wykorzystać by ich odnaleźć. Historia niezwykle wzruszająca, gdyż losy Augusta są bardzo pokrętne i widać, jak ludzie potrafią wykorzystać małego zdolnego chłopca.

August Rush to film, który ukazuje w wspaniały i niesamowity sposób prostą historię. To film, który nadaje się do obejrzenia całą rodziną jako film familijny albo samotnie, kiedy chcemy się zrelaksować. Oglądałam ten film po raz drugi i niestety wiele pamiętałam z poprzedniego razu. Jest to raczej film na jedno obejrzenie, gdyż zostaje w pamięci na długo. Polecam ten film tym, którzy lubią proste historie opowiedziane w trochę inny sposób.Komentarze

Popularne posty