Underworld

Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 2003
Reżyser: Len Wiseman


Wczoraj dorwałam pudełko z filmami i wybrałam kilka, które z chęcią obejrzę. Wybrałam od razu jeden film i zaczęłam oglądanie, rozsiadłam się wygodnie na łóżku i włączyłam Underworld.

Jest to film o wojnie pomiędzy wilkołakami, a wampirami, która trwa od lat, jednakże w ostatnich latach trwa zawieszenie broni odkąd Kraven zabił przywódcę Likan – Lucjana.  Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy Selena i kilku jej towarzyszy podczas polowania na Likan, aby wybić ich resztki, natrafia na niemiłą niespodziankę, z życiem uchodzi tylko Selena (Kate Beckinsale), która oburzona wraca do pałacu i odkrywa, że Likanie polowali na zwykłego człowieka. Pragnie go odnaleźć zanim Likanie użyją go do swoich celów, ale przybywają oni do mieszkania mężczyzny w tym samym momencie co Selena. Micheal okazuje się być jedyną osobą, która będzie w stanie przeżyć równocześnie ugryzienia wilkołaka jak i ugryzienie wampira. I to rozpoczyna się prawdziwa akcja filmu, bowiem wampiry nie chcą dopuścić do połączenia ras.
Underworld został mi polecony przez kuzynów, ale długo nie mogłam się zebrać, by właśnie ten film obejrzeć. Obejrzałam zupełnie zapomniawszy, że jest to film o wampirach i wilkołakach, jednakże bardzo mi się spodobał, może przede wszystkim za akcję, która była dynamiczna od samego początku, a to bardzo w filmach tego typu sobie cenię. Żaden wątek nie był niepotrzebny. Oczywiście jak to w filmach o tematyce wampirzej bywa pojawił się wątek miłosny, ale nie był on tak klarowny jak w Zmierzchu czy Pamiętnikach wampirów, relacja Selena – Micheal wydaje się być uzasadniona poświęceniem, która wampirzyca włożyła w ocalenie człowieka.

Zastanawiam się co mogę jeszcze powiedzieć o Underworld, mam wrażenie, że nie jest to typowa opowiastka o wampirach, na jakie natykamy się w ostatnich czasach. Mógłby to być film obejrzany nawet przez osobę, która za bardzo nie przepada za wampirycznymi wątkami, gdyż Underworld to również dobry film akcji. Film umilił mi czas i na pewno z przyjemnością obejrzę dalsze jego części. Według mnie jest pozycja godna obejrzenia, a dla fanów wampirów wręcz obowiązkowa. Wiele w tym filmie rzeczy może zaskoczyć widza.

Wejść!

Jest mi niezmiernie miło, że statystyka mojego bloga dobiła do 1000, bardzo się z tego powodu cieszę i proszę o dalsze odwiedzanie :)

Komentarze

  1. Ja to chceeeeeeEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <3

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Przeczytałeś moją recenzję/post? Podziel się swoją opinią. Za każde pozostawione tutaj słowo z całego serducha dziękuję! :)

Popularne posty