Uprowadzona 2

 Tytuł oryginalny: Taken 2
Gatunek: Sensacyjny
Produkcja: Francja
Premiera: 5 października 2012 (Polska), 7 września 2012 (świat)
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Reżyseria: Olivier Megaton

Na Uprowadzoną 2 wybrałam się do kina w dzień urodzin Cinema City (10.11.12), bardzo chciałam zobaczyć tą produkcję, ze względu na to, że oglądałam pierwszą cześć tego filmu, która mi się spodobała.

Uprowadzona 2 opowiada dalszy ciąg historii mężczyzny, któremu udało się wyciągnąć córkę z rąk porywaczy, którzy mieli wobec niej dość niecne zamiary. Grupa odpowiedzialna za porwanie córki pragnie zemsty na Bryanie Mills (Liam Nesson), który przebywa w Istambule, grupa ma zamiar przelać jego krew, by uczcić pamieć swoich zabitych przez Bryana bliskich. Sprawy komplikują się, gdy do Istambułu przyjedża córka Bryana - Kim (Maggie Grace) oraz jego żona Lenore (Famke Janssen).

Film jest pełen znakomitej akcji, która nie jest wymuszana, bądź nudna. Uprowadzona 2  trzyma w napięciu do samego końca, pomimo tego, że możemy domyślić się zakończenia filmu nieco nas ono zaskakuje.Uprowadzona 2 nie jest produkcją wymagającą ogromnego wkładu psychicznego, ale również nie jest błahym filmem, pozbawionym fabuły. Poruszony w nim temat, choć zaprezentowany w znikomym odsetku do prostych i banalnych nie należy. Osobiście uważam, że pierwsza cześć tego filmu, była o wiele ciekawsza, w tej części parę rzeczy można się było domyślić i były one trochę wymuszone.

Uprowadzona 2 nie jest filmem wyłącznie dla mężczyzn, bo nie jest powiedziane, że filmy sensacyjne przeznaczone są tylko dla nich, bo nawet ta "słabsza" płeć, będzie w stanie znaleźć coś w takim filmie, co jej spodoba. Polecam gorąco ten film, przede wszystkim pierwszą część, bo jest bardziej dramatatyczna i trzymająca w napięciu, ale w drugiej również go nie brakuje.

Komentarze

Popularne posty