Bogowie ulicy (Koniec zmiany)

Tytuł oryginalny: End of watch
Gatunek: Kryminał, Thriller
Produkcja: USA
Premiera: 14 grudnia 2012 (Polska), 8 września 2012 (świat)
Scenariusz: David Ayer
Reżyseria: David Ayer

Coś ostatnio dużo opinii na temat filmów publikuje, ale po prostu trafiam na takie filmy, które robią na mnie wrażenie.

Film Bogowie ulicy opowiada historię dwóch młodych funkcjonariuszy policji Taylora (Jake Gyllenhall) i Zavali (Michael Peña)patrolujących ulice Los Angeles. Pewnego dnia podczas rutynowego patrolu trafiają na makabryczną zbrodnię, niestety okazuje się, że stoi za nią kartel narkotykowy, który na dwóch funkcjonariuszy ogłasza wyrok śmierci. Brian Taylor zamierza udokumentować swoją pracą i robi ujęcia kamerą z miejsc, które patrolują oraz z przygotowań do akcji w komendzie.

Film obejrzałyśmy z siostrą, bo obie miałyśmy ochotę obejrzeć coś "lżejszego", ale film End of watch to najłatwiejszych nie należy. Nie słyszałam wcześniej o tym filmie, a okazało się, że był to duży błąd. Film Davida Ayera Bogowie ulicy jest naprawdę dobrym filmem, a przede wszystkim wartym uwagi. Pokazuje on jak ciężko jest pracować na terenie działania potężnych karteli narkotykowych, a także jak jedna decyzja może całkowicie zrujnować życie.

Koniec zmiany oglądałam 2 stycznia, miał to być film na odpoczynek, jednakże tematyka filmu nie okazała się odprężająca, wręcz przeciwnie, mimo to film był wart uwagi i wiele można z niego wyciągnąć. Jak już kilkakrotnie mówiłam, nie jest to film łatwy, ale takie filmy właśnie lubię, które wymagają myślenia nawet, kiedy to myślenie jest trochę ograniczone. Przede wszystkim Bogowie ulicy to film o tematyce kryminalnej, a takie ostatnio bardzo lubię. Wydaje mi się, że można w tym filmie znaleźć o wiele więcej niż tylko dobrą akcję i kryminalne zagadki. Zawierają się w nim miłosne rozterki, ukazana jest prawdziwa męska przyjaźń. Dla mnie ten film w pełni zasłużył na ocenę 8/10, ale zaznaczyć muszę, że obejrzę ten film ponownie, aby bardziej zgłębić w jego akcję.

Komentarze

Popularne posty