PanaceumTytuł oryginalny: Side Effects
Gatunek: Dramat, Kryminał, Thriller
Produkcja: USA
Premiera: 19 kwietnia 2013 (Polska), 8 lutego 2013 (świat)
Reżyseria: Steven Soderbergh
Scenariusz: Scott Z.Burns


Na Panaceum wybrałam się z siostrą do kina, zainteresowała nas obsada filmu: Jude Law, Catherine Zeta – Jones, Channing Tatum, Rooney Mara. Jest to dramat psychologiczny, thriller psychologiczny i na wstępie mogę powiedzieć, że film ten nie przypadnie każdemu do gustu.
Jude Law, Rooney Mara
Bardziej odpowiada mi anglojęzyczny tytuł tego filmu, czyli Side effects co na język polski, można przetłumaczyć: Skutki uboczne. Film ten opowiada o młodej kobiecie Emily Taylor (Ronney Mara), która cierpi na depresję, próbowała ona popełnić samobójstwo po wyjściu jej męża Martina Taylora (Channing Tatum) z więzienia, po swojej samobójczej próbie trafiała ona do szpitala i leczyć zaczął ją doktor Jonathan Banks (Jude Law), porozumiał on się z poprzednim lekarzem Emily – doktor Victorią Siebert. Doktor Banks przepisuje Emily różnego typu lekarstwa na jej depresję, w końcu decyduję się na Ablixę, nowy specyfik reklamowany na rynku, ma on jednak dosyć niebezpieczne skutki uboczne. Pewnego dnia Emily zabija swojego męża Martina, czy działała pod wpływem lęku, czy dokładnie zaplanowała zbrodnię, tego już nie zdradzę.
Ronney Mara, Channing Tatum

Panaceum to film psychodeliczny, choć widziałam już wiele bardziej psychodeliczne filmy. Oglądając go nie możemy być pewni co za chwilę się wydarzy, jest on pełen niespodziewanych zwrotów akcji oraz wydarzeń. Film może pokazać jakże niebezpieczne mogą być skutki leków, które stosujemy na co dzień. Oglądając go nie możemy być pewni co za chwilę wydarzy.

Jude Law, Catherine Zeta - Jones
Na duży plus dla filmu jest jego obsada, o czym wspomniałam już na początku. Według Ronney Mara (znana z filmu Dziewczyna z tatuażem) idealnie zagrała rolę Emily Taylor, na jej miejscu nie jestem w stanie wyobrazić sobie innej aktorki. Ciężko zagrać osobę cierpiącą na głęboką depresję, a Ronney Mara poradziła sobie z tym znakomicie. Na uznanie mogą liczyć również pozostali aktorzy, Jude Law jako doktor Jon Banks także spisał się całkiem nieźle, podobnie Catherine Zeta – Jones jako doktor Siebert. Oglądając Panaceum nie możemy narzekać na nudę, w filmie cały czas się coś dzieje, a kiedy film się kończy wychodzimy z kina z zaskoczeniem i niedowierzaniem.

Mogę tylko powiedzieć, że polecam Panaceum każdemu, kto lubi takiego typu filmy. Oceniłam go na 8/10. Bardzo się cieszę, że mogłam obejrzeć ten film w kinie, bo pewnie nieprędko bym go obejrzała w inny sposób.

Komentarze

Popularne posty