Stosik majowy #17 (#5/2014)

Witajcie!
Czy tylko ja uważam, że ten czas pędzi jak oszalały? Nie tak dawno publikowałam swój kwietniowy stos, a tu już kończy się kolejny miesiąc. Kolejny, który okazał się dla mnie tak ciężkim pod względem czytelnictwa, ale tutaj mam zaprezentować swoje zdobycze maja, a nie rozwlekać się nad kiepskim stanem mojego czytania.

Od Wydawnictwa M:

Alcorn Randy - Deadline
Dilloway Margaret - Sztuka uprawiania róż z kolcami
Gordimer Nadine - Znaleziony
Jakież było moje zdziwienie i radość, kiedy dostałam propozycję współpracy z Wydawnictwem M, niesamowicie cieszą mnie te pozycje i czym prędzej się za nie zabieram. Przesyłka z książkami dotarła wczoraj, a ja już wybrałam sobie tę od której zacznę.

Zakupione:

W tym miesiącu kupiłam tylko dwie książki, ale naprawdę mam co czytać i powinnam ograniczyć swoje zakupy.
Atkinson Kate - Jej wszystkie życia - tyle się naczytałam o tej powieści, że nie mogłam się jej oprzeć. Jestem w trakcie jej czytania i czytam ją kiedy mogę naprawdę się na niej skupić, jednak już mogę powiedzieć, że to książka warta uwagi.
Nesbø Jo - Pentagram - kryminały tego autora czytam z przyjemnością i kiedy zobaczyłam tę pozycję, wzięłam ją bez wahania, a kiedy podeszłam do kasy i usłyszałam ile mam za nią zapłacić oczy wyszły mi z orbit (!), zapłaciłam 1,27 zł!

 Filmy:


Od czasu do czasu musi pojawić się jakiś film, tak i stało się w maju, kiedy w Polityce jako dodatek pojawił się film Pod Mocnym Aniołem w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, na którego tak nieudolnie wybierałam się do kina, nie mogłam się oprzeć i po prostu go kupiłam. Już niedługo zamierzam go obejrzeć.

A Wy czytaliście coś z wyżej wymienionych pozycji? Coś polecacie? Coś odradzacie?

Komentarze

 1. "Jej wszystkie życia" to rzeczywiście kawał dobrej literatury. Co do Wydawnictwa M to miło się z nimi współpracuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O wielu książkach nie słyszałam, chociaż Pentagram i Deadline przewinęły się przez moje ręce. Ciekawe, czy po twoich recenzjach będę żałowała, iż odłożyłam je z powrotem na półkę. Miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam Ci "Sztukę uprawiania róż z kolcami", refleksyjna powieść. Życzę miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Pod mocnym aniołem" oglądałam, ale jednak film nie wywarł na mnie takiego wrażenia, jakiego oczekiwałam... "Sztukę uprawiania róż z kolcami" bardzo dobrze wspominam, a mam ochotę na "Jej wszystkie życia".

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę Atkinson, bo jest to książka, którą przeczytałabym z chęcią :) Gratuluję współpracy i życzę przyjemnego czytania!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Przeczytałeś moją recenzję/post? Podziel się swoją opinią. Za każde pozostawione tutaj słowo z całego serducha dziękuję! :)

Popularne posty