Philip Houston, Michael Floyd, Susan Carnicero, Don Tennant - Anatomia kłamstwa


Chyba każdemu zdarzyło się, choć raz w życiu skłamać. Czasami tak po prostu łatwiej. Nie lubimy jednak, gdy ktoś permanentnie nas oszukuje, próbujemy w różny sposób dociec prawdy. Skutek bywa różny, albo uzyskujemy odpowiedź prawdziwą albo wręcz odwrotnie - jeszcze większe kłamstwo. Czy zastanawiałeś się, czy istnieją metody, które pomogą znaleźć kłamstwo? Jeżeli tak to „Anatomia kłamstwa” może Ci w tym pomóc.


Nie sposób czasem odnaleźć prawdę, dlatego też z ogromnym zaciekawieniem podeszłam do książki trzech specjalistów z CIA i jednego dziennikarza na temat rozpracowywania kłamstwa. Jakie okazały się być moje odczucia po lekturze?

Na początku warto wspomnieć, że „Anatomia kłamstwa” nie zrobi z nas specjalistów w wykrywaniu kłamstw, ale może nam pomóc znaleźć prawdę tam, gdzie trudno nam ją zdobyć. Autorzy bowiem udzielają rad w jaki sposób zadawać pytania, aby otrzymać prawdziwą odpowiedź, a nie kłamstwo. W zobrazowaniu prezentowanych składnych metody powołują się na przykłady z życia wzięte.

Choć spokojnie możemy powiedzieć o „Anatomii kłamstwa”, iż jest poradnikiem, w czasie lektury książki się tego nie odczuwa, co w moim przypadku jest na duży plus. Język książki wcale nie należy do trudnych, wręcz przeciwnie nie miałam kłopotów ze zrozumieniem metody, a trochę na początku się tego obawiałam.

Jeżeli zastanawiasz się nad lekturą tej książki, nie wahaj się dłużej i po prostu ją przeczytaj. Wynieść z niej można naprawdę wiele, choć oczywiście z taką wiedzą też należy uważać. Choć ja wyznaję zasadę, że wolę najgorszą prawdę, niż piękne kłamstwo.

Za możliwość przeczytania dziękuję:

Komentarze

Popularne posty