Lektura po angielsku, czyli o książkach Wydawnictwa Ze Słownikiem


Chcielibyście czytać książki w oryginale, ale Wasza znajomość obcego języka mocno utrudnia Wam sprawę? Wydawnictwo Ze Słownikiem przychodzi z pomocą. Do wyboru mamy same znakomite dzieła. U mnie wybór padł na „Dr Jekyll i Mr Hyde” oraz „Frankensteina”.


Pierwsze wrażenie

Moje pierwsze wrażenie po otrzymaniu przesyłki i pobieżnym zajrzeniu do książki byłam mocno rozczarowana wydaniem i układem treści. Tak samo było w przypadku obu pozycji, mogłabym więc skreślić wydawnictwo we wstępie, ale…

Po dłuższym czasie nad lekturą

Problemem, który pojawia się często w moim przypadku w czasie czytania po angielsku jest fakt, iż czasami zatrzymuje się z powodu jednego słówka. Jedno słowo a zatrzymuje czytanie na kilkanaście minut. Książki od wydawnictwa Ze Słownikiem sprawiają, że lektura w języku oryginalnym przychodzi z większą łatwością. Już nie potrzeba nam kilkunastu słowników pod ręką, wystarczy nam zajrzeć na margines strony, bądź do słownika na początku każdej książki.

Jestem w trakcie czytania „Dr Jekylla i Mr Hyde” i lektura tej powieści w języku angielskim sprawia mi wiele radości i frajdy. Czytanie po angielsku to naprawdę dobry sposób na naukę języka, bowiem dzięki temu nie tylko uczymy się słówek, ale i ćwiczymy gramatykę. Osobiście nie mam kłopotów z gramatyką i pisownią, ale leży u mnie  zapamiętywanie słówek, oferta książek Wydawnictwa Ze Słownikiem może mi bardzo pomóc w nauce słówek.

Dla kogo?

Oferta, którą oferuje nam wydawnictwo bardziej nadaje się dla osób na poziomie średnio zaawansowanym, gdyż takowe opracowanie łatwiej trafi właśnie do tej grupy. Mój mąż, którego poziom języka można określić jako początkujący stwierdził, że czytanie tych książek to dla niego zbyt duże wyzwanie, ale nie powiedział, że nie da im szansy. Fakt, iż w pozycjach Wydawnictwa Ze Słownikiem na każdej stronie mamy wypisane trudniejsze słówka sprawia, że i początkujący da sobie radę w trakcie lektury.


Na koniec

Podsumowując książki wydawnictwa Ze Słownikiem to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ze swojej strony bardzo zachęcam do sięgnięcia po ofertę, którą oferuje wydawnictwo. Bo nie ma lepszej nauki, niż przez zabawę. A jak lubimy czytać książki to idealnie trafiliśmy.Za możliwość zapoznania się z książkami dziękuję wydawnictwu ZeSłownikiem

P.S. O moich wrażeniach z poszczególnych książek Wam jeszcze opowiem.

Komentarze

Popularne posty