Stosik wrześniowy #9

Wrzesień był dla mnie bardzo pracowitym miesiącem. Wiązały się na to dwie kwestie: praktyki (najpierw w przedszkolu, a później w szkole) oraz praca. W między czasie był jeszcze odpust parafialny i też sporo pracy się z tym wiązało. Moje czytanie (i pisanie też) we wrześniu trochę ucierpiało, ale czas nie pozwalał. Jednak wrzesień był miesiącem bogatym, bo dostałam pierwszą wypłatę i zaszalałam. ( ! ) Nie będę przynudzała, tylko przejdę do mojego wrześniowego stosiku.Hołownia Szymon - Last Minute (24 h chrześcijaństwa na świecie)
Przeczytałam na razie jedną książkę Szymona Hołowni Bóg - Życie i twórczość, ale chciałam przeczytać również inne. Kiedy przeglądałam ofertę księgarni Znak, stwierdziłam, że to będzie to i postanowiłam zamówić właśnie Last Minute, które już wkrótce mam zacząć czytać.

Krajewki Marek - W Otchłani Mroku
Zainteresowały mnie opinie na temat tej książki, jak i sama jej tematyka. Kupiłam ją dosyć impulsywnie i mam nadzieję, że nie będę tego żałowała.

Pacławski M. Emil OFM - Między dynią a krzyżem
Zainteresował mnie tytuł, a jest to pozycja traktująca o Halloween względem Kościoła Katolickiego. Mam nadzieję, że będzie ciekawa i dowiem się z niej czegoś nowego.

Schmitt Eric - Emmanuel - Intrygantki
Tego autora zna chyba każdy, ja czytałam tylko jedną jego książkę - Oskara i Panią Różę, choć do innych też się przymierzałam. Intrygantki to jednak nie proza, a dramat, co będzie pewnym urozmaiceniem, bowiem od czasu skończenia liceum nie miałam w rękach tego gatunku.

Nowenny w trudnych chwilach życia codziennego
Kilka modlitw w sytuacjach trudnych zawsze się przyda.

Iron Man 3  - film
Nie mogłam się powstrzymać i kupiłam trzecią cześć Iron Mana, którą bardzo chciałam zobaczyć w kinie, ale zabrakło czasu. Ten film już przez mnie został obejrzany i można przeczytać jego recenzję, klikając w tytuł.

Czytaliście którąś z tych książek? Jakie są wasze odczucia?

Komentarze

  1. Sama mam ochotę na "Last Minute". Obiecałam sobie nawet pożyczyć ją od mojej wychowawczyni, która ma całą kolekcję na regale w klasie. Słyszałam wiele dobrego o książkach Hołowni, pewnie dlatego, że nie są tak banalne jak wiele z tych, co czytam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam gorąco Hołownię - warto! Co prawda "Bóg Życie i tworczość" czytałam długo, ale takich książek nie da się czytać szybko. Trzeba je przyjmować po rozdziale i dobrze przeanalizować.

      Usuń

Prześlij komentarz

Przeczytałeś moją recenzję/post? Podziel się swoją opinią. Za każde pozostawione tutaj słowo z całego serducha dziękuję! :)

Popularne posty