Chcewajki użytkowe

Witajcie!
Prezentowałam ostatnio moje chcewajki książkowe, a dzisiaj przyszła pora na drugą cześć postu o chcewajkach, czyli chcewajki użytkowe, czyli wszelkiej maści produkty, które bardzo ułatwiłby mi życie. Wybrałam tylko te rzeczy "must have", podobnie zresztą jak przy książkach, jednak niestety ceny większości tych produktów przekraczają budżet mój i moich bliskich. Pomarzyć jednak można, a przy odrobinie wysiłku są to przedmioty do kupienia. Są to produkty zróżnicowane i nie znajdziemy tutaj jednej kategorii, choć co stanowi większość da się lekko zauważyć.
Regał na książki
Nie mam już gdzie trzymać swoich książek! Nowo przybyłe dostają miejsce na tych, które "miały szczęście", a i w tej pozycji już brakuje miejsc, a więc regał na książki potrzebny od zaraz (wszystko byłoby prostsze, gdyby znalazło się miejsce)

Telefon komórkowy
Nie od dziś wiadomo, że Ola wielką psują jest. Chciała nowy dla wygody, ale wyszło tak, że nowy potrzebny od zaraz bo swój zalała i głośnik nie działa, a więc coś nowego by się przydało (najlepiej to to ze zdjęcia). Plan jest, wystarczy tylko przystąpić do realizacji (którą niestety trzeba rozłożyć w czasie), ale telefon w chcewajkach użytkowych znaleźć się musiał.

Obiektyw
Tak, kitowy obiektyw nie wystarczy, kiedy ma się tak ambitne plany. Na początek znalazłam taki w przystępnej cenie, który z pewnością mi się przyda, nie tylko podczas zajęć szkolnych, ale również podczas realizacji własnych projektów czy sesji. Stałogniskowa 50 - tka, powinna spisać się dobrze.

Blenda fotograficzna
Przy pewnych rodzajach zdjęć bardzo użyteczna. Ciągle wypada coś ważniejszego i jej nie kupuję (teraz były to nowe szkła do okularów). Chcę się rozwijać, więc na początek chciałabym skompletować te podstawowe gadżety.
Plecak
Czasem po prostu nie jest mi wygodnie z torbą czy torebką, więc z przyjemnością przygarnęłabym plecak. Mam jeden, ale mocno wysłużony i strach włożyć do niego cenniejsze przedmioty. Taki trochę w stylu vintage byłby jak znalazł. Kupuje go i kupuje i zawsze coś wypada, podobnie jak z blendą.

Osłona na obiektyw
Już doświadczyłam jak uciążliwe potrafią być promienie słoneczne na zdjęciach, dlatego osłona przeciwsłoneczna znaleźć się tutaj musiała. Nie jest to wydatek duży, więc mam nadzieję, że niedługo będę mogła się zaopatrzyć w taki mały gadżet.

Soczewka makro
Lubię robić zdjęcia makro, ale wolę zainwestować w obiektyw portretowy, aniżeli ten dedykowany do zdjęć makro. Tutaj z chęcią przygarnęłaby soczewki, które powiększą, a będę mogła założyć je na ten posiadany.To chyba wszystkie moje chcewajki, które pozwoliłam nazwać sobie użytkowymi. Większość stanowią gadżety fotograficzne, bo trzeba przyznać podstawowe elementy chciałabym sobie skompletować, ale także pocieszyć moje ambicje. Jednak to nie tylko fotografia, ale także inne mniej lub ważniejsze rzeczy, na pewno półka/regał jest elementem bardzo potrzebnym, bo nie mogę patrzeć na takie ułożenie ksiażek.


Komentarze

 1. Sama ostatnio miałam nie mały problem z miejscem na półkach, więc zaczęłam się zastanawiać, czy wszystkie książki na nim są mi do szczęścia potrzebne. Małymi kroczkami wyprzedaje te, z których wyrosłam i na nowo zaczynam kolekcjonować ;)
  Telefon <3 Sama poluję na tę Nokię, ale chyba do czerwca sobie poczeka.
  Oby udało ci się wszystko zdobyć ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam co wyprzedawać, bo większość to jakieś serie albo książki, które mają dla mnie także wartość sentymentalną. Dwie, których chętnie się pozbędę już odłożyłam, tylko nie mam kiedy ich wycenić. Mi możliwe uda się Nokię kupić w styczniu (oby!), bo szczerze nienawidzę androida.

   Usuń
 2. Mnie też by się przydał regał na książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi również jak Wioli regał potrzebny na gwałt, a nawet dwa.. no dobra z 5, bo 2/3 książek w pudłach leży :)

   Usuń
  2. Jak widzę nie tylko ja mam taki problem :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Przeczytałeś moją recenzję/post? Podziel się swoją opinią. Za każde pozostawione tutaj słowo z całego serducha dziękuję! :)

Popularne posty